خاطرات من از آیزاک آسیموف

 مقدمه: اینکه آیزاک آسیموف درسته یا آیزاک آزیموف یا این که حجم آثارش چقدر بوده، در چه حوزه‌هایی کار کرده، در زمان خودش برای پنجاه سال آینده چه چیزی پیش‌بینی کرده بوده و …. رو می‌تونید توی وب پیدا کنید. کافیه سرچ کنید آیزاک آسیموف، به شخصه بعد از بررسی ۳۰ لینک اول گوگل به غیر از همین چیزایی که گفتم چیز جالب دیگه ای پیدا نکردم البته به جز یک سایت که در ادامه اون رو معرفی می‌کنم.

اما داستان آشنایی من با این مرد برمی‌گرده به اول راهنمایی، مطمنا اولین کتاب‌های غیر درسی که خوندم کتاب‌های آیزاک آسیموف بوده. اون زمان کتابخونه مدرسه ما چهار یا پنج جلد از کتابهاش رو داشت. اگه اشتباه نکنم تمام کتاب‌ها رو با دوستم محمد رضا خوندیم. میرفتیم کتابخونه دوتا کتاب می‌گرفتیم و بعد از خوندنشون، اونها رو با همدیگه عوض می‌کردیم .

دیروز وقتی در کمدم رو باز کردم  دفترچه زیر رو داخلش دیدم که اون زمان دفتر خلاصه برداری از کتاب‌های آسیموف بود. البته یه خرده کثیف شده 😉

یادگاری از آیزاک آسیموف

اسم‌هایی داخلش نوشته بودم که الان از دیدن اون اسامی تعجب میکنم. عکس‌های پایین خلاصه برداری از کتابهای مشتری و کهکشانها هست. البته چیزای دیگه هم لابه‌لای اونها نوشتم.

البته سال بعد محمد رضا از مدرسه‌ی ما رفت و دیگه هیچوقت ندیدمش. و اینجوری شد که پرونده من و آسیموف با خوندن چهار پنچ کتاب بسته شد. چون محمد رضا تنها کسی بود که میشد راجع به فضا و مشتری و کهکشانها باهاش حرف زد.

پی نوشت: همونطور که اول کار گفتم بین ۳۰ سایت مختلف فقط از خوندن این سایت واقعا لذت بردم. بد نیست شما هم یه نگاهی بهش بندازید

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *